Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Trzymająca w napięciu i zaskakująca "Książka na (..)

Trzymająca w napięciu i zaskakująca "Książka na weekend"!

22 Października 2021

Brak pomysłu za jaką książkę chwycić w ten weekend? Spokojnie - mamy dla Was kolejną propozycję w ramach akcji "Książka na weekend"!

„Idealne dziecko” Lucinda Berry

Zapraszam Państwa do przeczytania wstrząsającego thillera psychologicznego, napisanego przez psycholożkę i specjalistkę z zakresu traumatologii, Lucindę Berry.

W lekturze poznajemy niesamowitą, choć przerażającą historię młodego małżeństwa. Christopher i Hannah pracują w tym samym szpitalu, on jest chirurgiem, ona - pielęgniarką. Pewnego dnia trafia do nich 6-letnia Janie. Dziewczynka jest bardzo zaniedbana, wygłodzona a rany na jej ciele rysują straszną historię. Tajemnica jej przeszłości skrywa wiele mroków, które w późniejszym czasie doprowadzają do tragicznych w konsekwencjach skutków. Okazuje się, że jej matka, z którą mieszkała w przyczepie kempingowej została zamordowana.

Christopher od razu nawiązuje kontakt z dzieckiem i chęć pomocy okazuje się tak silna, że postanawiają z żoną zostać jej rodziną zastępczą, a później zaadoptować Janie.

Sześciolatka od początku gra na uczuciach „ojca”, ignorując przybraną matkę. Uprzykrza życie Hannah kiedy nikt tego nie widzi.

Książka trzyma czytelnika w napięciu, zaskakuje na każdej stronie i wyzwala szereg emocji - od współczucia i smutku, po złość i niezrozumienie.

Mogę zapewnić, że „Idealne dziecko” pochłonie tak bardzo, że czytelnik nie zorientuje się kiedy przeczyta historię do samego końca i będzie ją przeżywał zarówno w trakcie, jak i po odłożeniu jej na półkę.

Ewa z Wypożyczalni dla Dorosłych

Okładka książki

do góry