Szkolenie z komunikacji empatycznej dla bibliotekarzy!
5 Listopada 2024Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja była organizatorem szkolenia dla bibliotekarzy i partnerów w ramach projektu „BLISKO" pt. "Komunikacja empatyczna i trudny klient - niezbędne narzędzia do zdrowej, jasnej i skutecznej komunikacji z drugim człowiekiem. Jak rozmawiać, aby zadbać o użytkownika, nie zapominając o sobie".
Komunikacja empatyczna zwana inaczej metodą Porozumienia bez przemocy jest niezwykle ważna, zarówno w życiu prywatnym, jak i w kontaktach zawodowych.
Podczas szkolenia rozmawiano, czym jest komunikacja empatyczna, dlaczego tak ważna jest umiejętność uważnego słuchania i budowania komunikacji opartej na wzajemnym zaufaniu.
Na szkoleniu zdefiniowano typ tzw. "trudnych klientów", jak ich identyfikować, rozumieć potrzeby i reagować adekwatnie, chroniąc jednocześnie siebie, dbając o swoje potrzeby i komfort pracy. Skupiono się na praktyce dbania o własne granice i zasoby w zetknięciu z wymagającymi klientami.
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025."

Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej
Fotorelacja ze szkolenia z komunikacji empatycznej