Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Miłośników Książki - Book Lovers Day!

Światowy Dzień Miłośników Książki - Book Lovers Day!

9 Sierpnia 2021

Drodzy Czytelnicy, dzisiaj jest Wasz dzień, bo wierzymy, że każdy kto odwiedza oleśnicką bibliotekę jest miłośnikiem książek. 9 sierpnia to także dzień urodzin wybitnej fińskiej pisarki i malarki Tove Jansson, której wielką międzynarodową sławę przyniosły przygody Muminków.

Nie znamy pomysłodawcy tego święta, ale nie stanowi to przeszkody w jego celebrowaniu. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki i wzajemnego obdarowywania się książkami. Czytanie to doskonały sposób na zmniejszenie stresu, lepszą pamięć, pobudzenie wyobraźni i rozwijanie umiejętności wysławiania się. Czytanie stymuluje umysł i bardzo pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. A jak dowodzą naukowcy - czytający, są bardziej empatyczni, cierpliwi i wyrozumiali dla innych.

Czytajmy zatem! Razem z Oleśnicką Biblioteką Publiczną, której patron namawia "A to miej na pilnej pieczy, żebyś czytał kiedy tylko możesz".

Wybrane okładki książek z okazji Dnia Miłosników Książek