Strona główna/Wydarzenia/Startuje druga edycja akcji "Listy do Mikołaja Reja"!

Startuje druga edycja akcji "Listy do Mikołaja Reja"!

5 Grudnia 2022

Nadszedł grudzień więc pora na drugą edycję naszej międzynarodowej akcji "Listy do Mikołaja Reja"!

Przypominamy, że w 2021 roku siły połączyły oleśnicka biblioteka wraz z „Biblioteką W Pudełku” oraz grupą "Jesteśmy W Kontakcie" z miejscowości Ólafsvík na Islandii! Wszystko to z misją by przybliżyć Czytelnikom postać naszego patrona Mikołaja Reja, a także by budować międzynarodowe partnerstwa w oparciu o miłość do książek!

Materiały promocyjne z motywem Mikołaja Reja

We współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy powstały w 2021 roku unikatowe kartki z życzeniami dla Polonii na Islandii. Na ich podstawie powstała wystawa okolicznościowa udostępniona mieszkańcom w jednym z najstarszych budynków w Ólafsviku w którym znajduje się muzeum oraz sklep z rękodziełem Útgerðin. A kartki z Islandii udekorowały natomiast naszą Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową"!

W 2022 roku kontynuujemy tą międzynarodową zabawę! Tym razem oleśnicka biblioteka zaprosiła do współpracy przy tworzeniu kartek cudowną załogę ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy! Wspólnie stworzymy kartki świąteczne wraz z życzeniami, a motywem przewodnim ponownie będzie postać naszego patrona Mikołaja Reja! A ze strony islandzkiej dołącza ekipa ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Smiðjan" w Olafsviku, zaproszona do wspólnej zabawy, przez naszych przyjaciół z "Biblioteki W Pudełku" i grupy "Jesteśmy W Kontakcie".

Uczestnicy drugiej edycji akcji

P.S. Więcej o pierwszej edycji akcji dowiecie się z artykułu, który pojawił się m.in. na stronie Polonijnej Agencji Informacyjnej: http://pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=19032/

do góry