Strona główna/Aktualności/Spotkanie z Magdaleną Zarębską!

Spotkanie z Magdaleną Zarębską!

14 Października 2021

W październiku na zaproszenie do Biblioteki "Pod Pegazem" przyjechała Magdalena Zarębska. Pisarka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, scenarzystka spektakli teatralnych. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Magdalena Zarębska kilkakrotnie gościła w Bibliotece w Oleśnicy i prezentowała swoją twórczość. Tym razem jednak, podróż literacka odbyła się na Śląsku w Nikiszowcu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7.

Uczestnicy spotkania z Magdaleną Zarębską

To tu usłyszeli jak brzmi prawdziwa gwara śląska.

Książka "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował” to dwujęzyczna opowieść o chłopcu, który przyjechał do dziadków i wraz z emerytowanym górnikiem, którym był jego dziadek, zwiedza Nikiszowiec. To podczas tej wyprawy dowiaduje się, jak ciężka praca jest w kopalni.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską  Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską  Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Kto nie czytał zapraszamy do Biblioteki "Pod Pegazem", mamy egzemplarz z autografem!