Strona główna/Aktualności/Spotkanie i wyjątkowa prezentacja w ramach akcji "Listy do (..)

Spotkanie i wyjątkowa prezentacja w ramach akcji "Listy do Mikołaja Reja"!

4 Grudnia 2021

Trwa nasz międzynarodowy, świąteczny projekt „Listy do Mikołaja Reja”!

Przypominamy, że w ramach tej zabawy i wymiany polskie rodziny na Islandii przygotowują właśnie 37 kartek z życzeniami świątecznymi do mieszkańców Oleśnicy! Natomiast kolejne 37 kartek wraz z jedną kartką bonusową przygotowują aktualnie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz pracownicy oleśnickiej biblioteki. W sumie 75 kartek, które razem stworzą dwie unikalne wystawy - jedną w Oleśnicy, drugą w Ólafsvíku.

W ramach przygotowań do tej akcji spotkaliśmy się z uczniami oleśnickiego Zespołu Szkół Zawodowych. Nie tylko przedstawiliśmy cele projektu i jego założenia, ale przybliżyliśmy także, zgromadzonej w auli młodzieży, postać i twórczość naszego patrona Mikołaja Reja. W tym celu powstała niezwykle ciekawa prezentacja, na którą składały się scenki z życia tego pisarza. W spektaklu nie zabrakło także akcentów oleśnickich. Za przygotowanie grupy uczniów z klasy 3 TH g odpowiadały nauczycielki: Bogusława Szachnowska oraz Izabella Kownacka.

Całość prezentacji, w tym profesjonalne przygotowanie uczniów, scenografia, stroje i oprawa multimedialna, stanowi doskonały materiał edukacyjny, który wspólnie ze społecznością szkolną z pewnością wykorzystamy w dalszej promocji pisarza i naszej biblioteki innym uczniom z oleśnickich szkół!

Aktualnie trwają prace nad kartkami i życzeniami dla Polonii na Islandii, które już wkrótce zostaną przekazane naszej bibliotece do wysyłki na Islandię. Nie możemy się doczekać by zaprezentować Wam efekty pracy uczniów! A już teraz zapraszamy do oglądania fotorelacji z naszego ostatniego wydarzenia w ramach akcji „Listy do Mikołaja Reja”.

Fotorelacja autorstwa Oliwii Batog.

Akcja "Listy do Mikołaja Reja" realizowana jest przez Oleśnicką Bibliotekę Publiczną im. Mikołaja Reja wraz z „Biblioteką W Pudełku” oraz grupą "Jesteśmy W Kontakcie" z miejscowości Ólafsvík na Islandii we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Oleśnicy.

"Listy do Mikołaja Reja" - spotkanie z uczniami ZSZ w Oleśnicy