Strona główna/Aktualności/Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Rodziców

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Rodziców

29 Listopada 2022

23 listopada Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprosiła na ostatnie w tym roku spotkanie DKK dla Rodziców.

Spotkanie,w formie szkolenia na temat „Komunikacji budującej poczucie własnej wartości” przeprowadziła pani doktor Anna Hildebrandt-Mrozek. Prelegentka, współpracującą od lat z oleśnicką biblioteką, jest doktorem nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w szkoleniach dla edukacji oraz dla biznesu.

Fotorelacja ze spotkania w ramach DKK dla Rodziców

Dyskusyjne Kluby Książki, które działają w bibliotekach w całym kraju z inicjatywy Instytutu Książki propagują czytelnictwo i promują biblioteki. Spotkania klubowe dla Rodziców w OBP im M. Reja mają szczególną formułę, ze względu na wyjątkowych odbiorców. Goście spotkań - Rodzice dyskutują na tematy związane z problemami wychowawczymi, trudnościami emocjonalnymi, a także mają niepowtarzalną okazję do rozwijania swoich kompetencji nie tylko rodzicielskich.

Fotorelacja ze spotkania w ramach DKK dla Rodziców

Ostatnie spotkanie - warsztaty miały na celu wzmocnić poczucie własnej wartości oraz uświadomić uczestnikom jego istotę i znaczenie. Prowadząca przedstawiła jak konkretne zachowania wpływają na dzieci i ich pewność siebie, poczucie odpowiedzialności, sprawczości osobistej i szczęście. Rodzice poznali, jakie zachowania i sformułowania budują,a nie rujnują poczucie własnej wartości dorosłych i dzieci.

Fotorelacja ze spotkania w ramach DKK dla Rodziców

Jak na każdym spotkaniu nie zabrakło polecanej literatury nawiązującej do tematu spotkania.