Strona główna/Aktualności/"Specjalne moce" w wychowaniu

"Specjalne moce" w wychowaniu

6 Sierpnia 2020

Publikujemy dla Państwa kolejną naszą recenzję przygotowaną przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” w ramach akcji „KSIĄŻKA NA WEEKEND”.

"Specjalne moce" w wychowaniu

Na najbliższy weekend polecamy Czytelnikom Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży “Pod Sową” szczególną serię wydawniczą autorstwa Tracy Packiam Alloway. Znajdziecie ją Państwo na półkach opatrzonych sygnaturą "Bezpieczne dziecko", na których eksponujemy książki o uczuciach, problemach, emocjach. Wielu rodziców sięga po umieszczone tu pozycje książkowe, żeby w formie opowiadań, historyjek czy bajek terapeutycznych "przejść" ze swoimi dziećmi przez problemy, lęki, czy niepokojące maluchy nowe sytuacje.

Nas, bibliotekarzy, cieszy, że rodzice przyzwyczaili się do tej specjalnej półki, którą w dużym stopniu zapełniają tytuły polecane przez pedagogów i terapeutów, podczas spotkań organizowanych od lat w naszej bibliotece w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Rodziców albo Akademii Rozwoju.

Autorka serii "Specjalne Moce", profesor psychologii z Uniwersytetu Północnej Florydy, zajmuje się rolą pamięci w procesie uczenia się dzieci ze specjalnymi problemami edukacyjnymi. Bohaterami tych czterech niewielkich i bardzo kolorowych książeczek są dzieci z dysleksją, ADHD, autyzmem i stanami lękowymi. Poprzez historyjki przeżywane przez tych szczególnych bohaterów, autorka zwraca uwagę na to, że mają oni ogromny potencjał i szczególne zdolności, jak Szymon z książki o dysleksji czy Krzyś z opowiadania o autyzmie. Seria wzmacnia samoocenę u dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi i wskazuje na ich nietypowe umiejętności, niezwykle pomocne w radzeniu sobie z przeciwnościami dnia codziennego.

Omawiana seria to nie tylko propozycja dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Każdy rodzic, który chce zadbać o dobre relacje swoich dzieci z rówieśnikami, przez wspólną lekturę z dzieckiem tej barwnej serii z ilustracjami Any Sanfelippo, może uwrażliwić swoje dziecko na potrzeby innych. To również szansa, by uczyć je, że rówieśnicy, chociaż mają problemy z czytaniem czy z zachowaniem, mogą być doskonałymi przyjaciółmi. Jeśli chcecie wychować empatyczne dziecko, a wasz maluch ma od 5 do 7 lat - koniecznie przeczytajcie z nim wszystkie części serii "Specjalne moce" z wydawnictwa Zielona Sowa. Naprawdę warto!

W skład serii wchodzą:

• Specjalne moce. Tajemnica króliczej karmy. Książka o ADHD.
  • Specjalne moce. Przygoda z mapą. Książka o dysleksji.
  • Specjalne moce. Doskonały projekt. Książka o autyzmie.
  • Specjalne moce. Sam na placu zabaw. Książka o stanach lękowych.

Książki z serii