Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Solowy recital gitarowy Anny Pietrzak!

Solowy recital gitarowy Anny Pietrzak!

15 Lutego 2022

Zapowiada się niezwykle klimatyczny wieczór w oleśnickiej bibliotece publicznej!

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet mamy dla Was muzyczną niespodziankę i idealny pomysł do spędzenia wieczoru we dwoje!

Zapraszamy na recital gitarowy w wykonaniu Anny Pietrzak* - pochodzącej z Oleśnicy gitarzystki oraz pedagog. Artystka koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Chinach, Czechach, Estonii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech i na Słowacji.

A w piątek, 4 marca 2022 r., o godz. 18.00, wystąpi w sali Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja przy ul. M. Reja 10. Artystka zaprezentuje utwory m.in. Manuela Maríí Ponce, Aleksandra Tansmana czy Sérgio Assada.

Plakat promujący recital gitarowy Anny Pietrzak

Ważna informacja! Na recital obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania od 21.02.2022 r. w Wypożyczalni przy ul. M. Reja 10 w godzinach otwarcia Biblioteki. Liczba wejściówek ograniczona!

Prosimy o stosowanie się do zaleceń umieszczonych w widocznych miejscach Biblioteki Głównej przy ul. M. Reja. Zgodnie z obowiązującymi w bibliotece zasadami funkcjonowania podczas wydarzenia wymagane są:

  • dystans społeczny
  • dezynfekcja rąk
  • maseczki

*Anna Pietrzak - założycielka Vancouver Guitar Orchestra. Laureatka kilkunastu krajowych i zagranicznych konkursów gitarowych odbywających się m.in. w Austrii, Grecji, Polsce oraz w Rumuni. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury oraz Samorządu Miasta Wrocławia.

Współpracowała z orkiestrami m.in. Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej, Wrocławskiej, Warmińsko-Mazurskiej, Koszyckiej oraz Toronto Concert Orchestra pod batutą Kerry Strattona. Jest wykładowcą kursów gitarowych oraz jurorem konkursów instrumentalnych.

Wydała trzy płyty, które otrzymały pozytywne recenzje w fachowej prasie muzycznej. Solową La Catedral, GITANA Electric-eclectic z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych muzyków jazzowych oraz Farewell w duecie z bratem Łukaszem.

Anna ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie gitary prof. Piotra Zaleskiego i prof. oś. Marka Zielińskiego W 2012 r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej w tejże uczelni. Jest także absolwentką Konserwatorium Muzycznego w Pireusie w Grecji w klasie gitary Costasa Cotsiolisa.

www.annapietrzak.com

do góry