Strona główna/Aktualności/Sentymentalna podróż po magicznym Dolnym Śląsku!

Sentymentalna podróż po magicznym Dolnym Śląsku!

25 Lutego 2022

W ramach „Książki na weekend” propozycja od Eli z Działu Gromadzenia, którą warto przeczytać i… obejrzeć

Drodzy Czytelnicy!

W ostatni weekend lutego chciałabym Was zabrać w nietypową podróż ; podróż sentymentalną po magicznym Dolnym Śląsku w miejsca, które już nie istnieją lub przestały istnieć, po pałacach, których już nie ma lub są w ruinie. Wybierzcie się więc do Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Reja 10 lub Biblioteki "Pod Pegazem" przy ul. Kleeberga 4 i poproście bibliotekarki o dwie książki Hannibala Smoke (nie mylić z Hannibalem Lecterem!) - Cicha apokalipsa: zrujnowane pałace Dolnego Śląska oraz Niewidzialny Dolny Śląsk: pałace, których już nie zobaczysz. Jak Dolny Śląsk to okolice Oleśnicy - m.in. Boguszyce, Cieśle, Poniatowice, Siekierowice, Stradomia Wierzchnia, Radzowice, Goszcz. Nie wspomniałam o Oleśnicy? Nie, bo jej tu nie ma, a to znaczy, że wojenna i powojenna apokalipsa nie dokonała aż takich zniszczeń, byśmy zamek oleśnicki mogli oglądać tylko na dawnych pocztówkach.

Jeśli książek już tam nie będzie (bo już zostały wypożyczone!) udaj się Czytelniku do Czytelni przy ul. Reja 10, weź książki do ręki (tam na pewno będą dostępne!), usiądź w zielonym fotelu i zatop się minionym świecie. Może usłyszysz kroki mieszkańców rezydencji, gwar ludzi przechadzających się po parkach okalających pałace. A jeśli chcesz poznać osobiście autora książek śledź pilnie naszą stronę! Może już wkrótce odwiedzi Oleśnicę?

Hannibal Smoke to pisarz, dziennikarz i fotoreporter portalu onet.pl, który jest zaangażowany w ratowanie dolnośląskiego pejzażu kulturowego. Autor m.in. albumów o zapomnianych obiektach rezydencjalnych Dolnego Śląska, swoistego rodzaju cyklu historycznego. Są to bestsellerowe albumy przedstawiające zrównane z ziemią najcenniejsze obiekty Dolnego Śląska.

Okładka książek