Strona główna/Wydarzenia/Rzymskie wakacje z Basią Kamińską!

Rzymskie wakacje z Basią Kamińską!

21 Lipca 2026

13 lipca 2026 roku w Czytelni biblioteki przy ul. M. Reja rozpoczęło się spotkanie z licencjonowaną przewodniczką po Rzymie, znawczynią Lacjum i Watykanu - Basią Kamińską.

Tłumy zainteresowanych słuchaczy w różnym wieku wypełniły miejsca w mig, zatem zapadła decyzja o przeniesieniu włoskiego wieczoru do sali na parterze. Klimatyzacja i wygoda spotkały się z aprobatą wszystkich.

Marta Kowalska - również wieloletnia mieszkanka Rzymu - wspaniale moderowała dialog z Basią Kamińską, która kapitalnie opowiadała o swojej rzymskiej przygodzie oraz przygodach z turystami. Sekrety Wiecznego Miasta, zabawne scenki z kawiarni, różnice kulturowe i wspomnienia przeplatały się ze świetnymi slajdami. Publiczność słuchała urzeczona, były salwy śmiechu, a po przewodniki autorstwa Basi Kamińskiej (wydawnictwo Pascal) ustawiła się spora kolejka chętnych.

Na spotkanie przybyli licznie mieszkańcy Oleśnicy i okolic, a nawet goście z Oławy. Rzadko zdarza się, że publiczność jest tak głodna turystycznych opowieści. Włoska gawęda była bardzo udana.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Marty Kowalskiej i mieszkanek Oleśnicy, które korzystały już z usług pani Basi. Zachwyciły się Rzymem, wspaniałą organizacją wyjazdu oraz bardzo polubiły niezwykle sympatyczną przewodniczkę, zatem chciały zaprezentować ją szerszej społeczności, głównie czytelnikom biblioteki.

do góry