Powitanie nowych mieszkańców miasta - projekt "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY"
4 Marca 20263 marca odbyło się w bibliotece pierwsze spotkanie grupy "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY" dla nowych mieszkańców naszego miasta.
Grupa powstała, żeby stworzyć nowym mieszkańcom przyjazną i otwartą atmosferę do nawiązania nowych relacji i znajomości, wymiany praktycznych informacji o mieście, odkrycia lokalnych inicjatyw, wydarzeń i ciekawych miejsc, a przede wszystkim poczucia się u nas w mieście "jak w domu".
Przybyłych powitała burmistrz Edyta Małys-Niczypor, dyrektor biblioteki Anna Zasada, skarbnik Miasta Joanna Jarosiewicz i radne Katarzyna Jurzyk i Ewa Bieniek. Każdy gość otrzymał powitalny prezent.
Pierwsze spotkanie za nami. Mieliśmy okazję poznać siebie lepiej i zebrać swoje potrzeby. Wspólnie ustaliliśmy, że - czy ktoś jest z Suwałk, Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, Bielawy czy Ukrainy - to niezmiennie największą potrzebą każdego jest nawiązanie i rozwijanie przyjaznych relacji i znajdowanie dobrych powodów do wyjścia z domu.
Spotkania grupy będą odbywać się regularnie w 1. i 3. wtorek miesiąca w siedzibie naszej biblioteki. Udział w nich jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich nowych mieszkańców, niezależnie od wieku czy powodów przeprowadzki.
Kolejne spotkanie odbędzie się 17 marca o godzinie 17.00 w sali klubowej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Reja 10.
Zapisy: formularz https://forms.gle/rLP5udV5ToMt6e9XA
Więcej informacji udzielają animatorki:
- Ania: / tel. 604 551 355
- Ela / tel. 694 881 912
Spotkania są częścią pilotażowego projektu "Wzajemnia – Miejsce Spotkań Grupowych".
Fot. Kamila Olejarz

Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Pani Wiceburmistrz
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Koordynatorki projektu
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy z przedstawicielami Urzędu Miasta
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Wręczenie upominków uczestnikom
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Wręczenie upominków uczestnikom
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Wręczenie upominków uczestnikom
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Uczestnicy
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Plansza z pytaniami
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników
Fotorelacja z pierwszego spotkania w ramach projektu "rozGOŚĆ się W OLEŚNICY". Warsztaty zapoznawcze dla uczestników