Strona główna/Aktualności/Podsumowanie projektu "Dzień dobry, witamy w bibliotece"

Podsumowanie projektu "Dzień dobry, witamy w bibliotece"

14 Grudnia 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja dziękuje wszystkim bibliotekarzom z powiatu oleśnickiego i z innych rejonów Polski, za udział w cyklu szkoleń dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”. Dzięki otrzymanej dotacji i wsparciu ministerstwa przeprowadziliśmy z doświadczonymi wykładowcami i praktykami z firm specjalizujących się w szkoleniach dla bibliotekarzy pięć szkoleń online z których skorzystało 168 bibliotekarzy. Dziękujemy więc uczestnikom, prowadzącym i ministerstwu za zaufanie, współpracę oraz docenienie naszej inicjatywy.

Cieszy nas fakt, że z oferty skorzystali nie tylko bibliotekarze z powiatu oleśnickiego, ale również z innych części Polski. Byli to bibliotekarze i nauczyciele z bibliotek publicznych, szkolnych i akademickich, z małych miejscowości i z dużych miast.

W szkoleniach przeprowadzonych online poruszono trzy obszary tematyczne:

• dobrostan w czasie pandemii;
  • nowe technologie a potrzeby czytelników;
  • biblioteka hybrydowa.

Tematy szkoleń to:

1. Jak zadbać o dobrostan w czasach pandemii? Jak zatroszczyć się o dobro klientów ze szczególnymi potrzebami.
  2. Aplikacje mobilne - czego używać, żeby pracowało się lepiej.
  3. Podcasty - czym są i jak wykorzystać ich potencjał w bibliotece?
  4. Biblioteka hybrydowa - jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline.
  5. Organizacja wydarzeń i eventów czytelniczych dla dzieci i ich rodziców online.

Wszystkie szkolenia ( 17 godzin i 37 min) będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych od 1 stycznia do 31 lipca 2022 roku na stronie biblioteki www.biblioteka.olesnica.pl

Jeszcze raz wszystkim Państwu bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłości skorzystają Państwo z oferty szkoleniowej naszej biblioteki.

Infografika podsumowująca projekt

Szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała Oleśnicka Biblioteka z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2021". Kwota dofinansowania 15.000 zł