Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Plenerowe zajęcia literacko-artystyczne!

Plenerowe zajęcia literacko-artystyczne!

9 Lipca 2021

Otrzymaliśmy właśnie kolejną, bogatą fotorelację z czerwcowych zajęć dla dzieciaków z klasy 0 C ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnicy! Mimo, że zajęcia odbywały się jeszcze w roku szkolnym to bije z nich mocno wakacyjny klimat!

Słoneczna pogoda, leżaczki, lody i do tego przejażdżki rikszą - brzmi jak plan na urlop, a nam udało się tak zrealizować zajęcia edukacyjne dla dzieci!

Organizatorami wydarzenia były opiekunki klasy 0 C z SP 2 w Oleśnicy - Dagmara i Gosia; Ania i Ilona z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową"; Ola z FORMA Otwarta Oleśnica oraz Staszek z oleśnickiej biblioteki i członek grupy rowerowej Oleśnica Bajk Stajl.

Dzięki tej kooperacji powstał wyjątkowy program zajęć!

Najpierw dzieci wzięły udział w zajęciach literackich. Posłuchały ciekawostek i zagadek o książkach i bibliotece oraz poznały tytuły książek o tematyce rowerowej. To wszystko jako wstęp do prezentacji roweru cargo, który działa w Oleśnicy jako mobilna rowerowa biblioteka. BOOKWORM mocno zainteresował dzieciaki co było doskonałą bazą do zajęć plastycznych podczas których uczestnicy projektowali swoje wymarzone rowery transportowe. Powstały projekty kolorowe i bardzo inspirujące oraz kreatywne!

Po krótkiej przerwie przeszliśmy do drugiej części zajęć literackich. Zerówkowicze dowiedzieli się tym razem wielu ciekawych rzeczy o mapach. Był to wstęp do zwiedzania i zajęć w Formie OTWARTEJ, w której znajduje się wystawa najnowszych prac Pawła Jarodzkiego (Profesora prowadzącego pracownię multimediów na Wydziale Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, kuratora BWA Wrocław i współzałożyciela legendarnej grupy LuXuS we Wrocławiu). Po krótkim oprowadzaniu wystawy pn. "Świat nie istnieje" dzieci same tworzyły mapy i plan miasta, który również zawiśnie na wystawie.

Na sam koniec uczestnicy zwiedzali oleśnicki rynek wożeni trójkołową rikszą!

Fot. Aleksandra Wałaszek oraz Staszek Król

Plenerowe zajęcia literacko-artystyczne

do góry