Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

1 Czerwca 2021

Już po raz dwudziesty w całym kraju obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wydarzenie organizuje Fundacja ABCXXI, znana z akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”. Tegoroczny tydzień przebiega pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”.

Grafika promująca akcję czytania dzieciom

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, również bierze udział w tej akcji. Rolę ambasadorki kampanii „Cała Polska czyta Dzieciom” pełni Pani Dyrektor Anna Zasada i w ramach prezentu z okazji Dnia Dziecka czyta wesołe opowiadanie Renaty Piątkowskiej „Rybka”.

Wszystkim małym i nieco starszym dzieciom - wspaniałego świętowania w Dniu Dziecka oraz wielu ulubionych książek i częstych wizyt w naszej bibliotece życzą bibliotekarze.

Zachęcamy do wysłuchania z dziećmi opowiadań polskich autorów w wykonaniu ambasadorów akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” na stronie fundacji ABC XXI:

Dobrej literackiej zabawy!!