Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Konkurs Literacki "1920"

Ogólnopolski Konkurs Literacki "1920"

17 Czerwca 2020

Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "1920" w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Najlepsze prace zostaną opublikowane w pokonkursowej antologii. Przewidziano także 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

Ideą konkursu jest stworzenie literackiej panoramy roku 1920, pokazującą przekrój różnorodnych podejmowanych wówczas działań.

"Czekamy na opowiadania kryminalne (jak policja dawała sobie radę w obliczu groźby nadciągających wojsk radzieckich, kiedy wciąż trzeba było walczyć o utrzymanie lokalnego porządku i bezpieczeństwa?), szpiegowskie (agenci i agentki, radiowywiad, tajne plany i wykradzione dokumenty…), a także obyczajowe (jak wyglądało życie w roku 1920, z czym mierzyło się społeczeństwo?), czy nawet romanse (bo przecież miłość w czasach wojny jest nieodzowna!)" - informuje Biuro Programu.

W tym konkursie gatunek nie stawia ograniczeń - przyjmowane są zarówno klasyczne opowiadania, jak i prace stylizowane na reportaże czy listy.

Do 15 sierpnia 2020 roku trwa termin nadsyłania prac nieprzekraczające 30 tys. znaków ze spacjami.

Należy je przesłać na adres . Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/1920-ogolnopolski-konkurs-literacki-w-setna-rocznice-bitwy-warszawskiej/.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Grafika promująca konkurs literacki

do góry