Strona główna/Wydarzenia/Odeszła od nas wspaniała bibliotekarka!

Odeszła od nas wspaniała bibliotekarka!

10 Lipca 2022

Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację o śmierci naszej wspaniałej koleżanki Danusi Brylowskiej.

Fotoportret Danuty Brylowskiej autorstwa Agnieszki Pajączkowskiej

Dzięki jej staraniom i pracy zorganizowano w Oleśnicy wiele spotkań autorskich, wystaw, wykładów i prelekcji promujących czytelnictwo. Współtworzyła i przez 30 lat pracowała w Dziale Dokumentów Życia Społecznego. Prowadziła edukację regionalną, gdy zaczęto w Polsce mówić o regionalizmie kulturowym o znaczeniu "Małej Ojczyzny". Była współtwórcą Kwartalnika Powiatu Oleśnickiego. Współdziałała w tworzeniu woluminów wydawanych na terenie miasta i powiatu. Była autorką artykułów i materiałów dotyczących wiadomości historycznych związanych z miastem. Pomagała w tworzeniu stron na temat historii Oleśnicy i powiatu. Była inicjatorką nawiązania współpracy z lokalnymi instytucjami w zakresie rozwoju regionalnego po transformacji ustrojowej w Polsce. Tworzyła komputeryzację zbiorów należących do Działu DŻS.

Danusia Brylowska podczas spotkań Sekcji Regionalnej UTW Oleśnica  Danuta Brylowska podczas sesji w ramach programu

Zaangażowana w działania międzypokoleniowe także na emeryturze jako współautorka i realizatorka projektu TANDEM w ramach programu "Seniorzy w Akcji".

Odznaczona w 2014 Brązowym Krzyżem Zasługi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Danuta Brylowska otrzymuje Brązowy Krzyż Zasługi z rą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Odeszła od nas pełna pasji bibliotekarka, wspaniała kobieta i przyjaciółka.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.
Dyrektor i pracownicy Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja

do góry