Odeszła od nas wspaniała bibliotekarka!
10 Lipca 2022Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację o śmierci naszej wspaniałej koleżanki Danusi Brylowskiej.

Dzięki jej staraniom i pracy zorganizowano w Oleśnicy wiele spotkań autorskich, wystaw, wykładów i prelekcji promujących czytelnictwo. Współtworzyła i przez 30 lat pracowała w Dziale Dokumentów Życia Społecznego. Prowadziła edukację regionalną, gdy zaczęto w Polsce mówić o regionalizmie kulturowym o znaczeniu "Małej Ojczyzny". Była współtwórcą Kwartalnika Powiatu Oleśnickiego. Współdziałała w tworzeniu woluminów wydawanych na terenie miasta i powiatu. Była autorką artykułów i materiałów dotyczących wiadomości historycznych związanych z miastem. Pomagała w tworzeniu stron na temat historii Oleśnicy i powiatu. Była inicjatorką nawiązania współpracy z lokalnymi instytucjami w zakresie rozwoju regionalnego po transformacji ustrojowej w Polsce. Tworzyła komputeryzację zbiorów należących do Działu DŻS.

Zaangażowana w działania międzypokoleniowe także na emeryturze jako współautorka i realizatorka projektu TANDEM w ramach programu "Seniorzy w Akcji".
Odznaczona w 2014 Brązowym Krzyżem Zasługi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Odeszła od nas pełna pasji bibliotekarka, wspaniała kobieta i przyjaciółka.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.
Dyrektor i pracownicy Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja
