Strona główna/Wydarzenia/O wewnętrznym zagubieniu w "Książce na weekend"

O wewnętrznym zagubieniu w "Książce na weekend"

20 Lutego 2026

"Witaj, smutku" to krótka, ale niezwykle intensywna powieść o młodości, wolności i emocjach, które potrafią zaskoczyć swoją siłą. Francoise Sagan z lekkością i elegancją opisuje wakacyjną historię siedemnastoletniej Cecile, dziewczyny pozornie beztroskiej, lecz wewnętrznie zagubionej.

Na tle słonecznej Riwiery Francuskiej autorka pokazuje skomplikowane relacje między bohaterami, grę uczuć, zazdrości i pragnień. Prosty język i subtelna psychologia postaci sprawiają, że książkę czyta się szybko, ale jej przesłanie zostaje z czytelnikiem na długo.

To opowieść o dorastaniu, odpowiedzialności za własne decyzje i cenie, jaką czasem płaci się za wolność. "Witaj, smutku" polecam wszystkim, którzy cenią literaturę refleksyjną, pełną emocji i ponadczasowych tematów. Idealna propozycja na jedno popołudnie i na dłuższe przemyślenia po lekturze.

Ewa z Wypożyczalni dla Dorosłych

Okładka książki "Witaj, smutku" Francoisa Sagana

do góry