Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Nowe tytuły dla miłośników historii!

Nowe tytuły dla miłośników historii!

15 Lipca 2021

Mamy dobrą informację dla miłośników historii naszego regionu!

Na książkowych regałach działu Literatura Regionalna Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. M. Reja 10 znajdziecie mnóstwo ciekawych tytułów! Od dzisiaj dostępne są tam także dwie nowe pozycje autorstwa Aleksandry Hołubeckiej-Zielnicy - Honorowej Obywatelki Miasta Syców:

  • „W cieniu wojen. Z pamiętników uchodźców i wspomnień zesłańców na Sybir”. Publikacja pod redakcją Aleksandry Hołubeckiej-Zielnicy składająca się z dwóch części. Pierwsza to wierna transliteracja drukiem rękopisu „Pamiętnika z wygnania roku 1914/195” autorstwa Stanisławy Witkowskiej. Część druga to „Wspomnienia Sybiraków” zawierające głównie teksty członków Koła Związku Sybiraków w Sycowie.
  • „Nasza alma mater” w którym autorka i absolwentka LO w Sycowie opisuje historię szkoły w latach 1946-1959. Liceum w tym roku (podobnie jak nasza Biblioteka) obchodzi 75. rocznicę powstania.

Okładki książek autorstwa Aleksandry Hołubeckiej-Zielnicy  Okładka książki „W cieniu wojen. Z pamiętników uchodźców i wspomnień zesłańców na Sybir”  Okładka książki „Nasza alma mater”

Zapraszamy!

do góry