Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Niezwykle ważna propozycja w ramach akcji "Książka na (..)

Niezwykle ważna propozycja w ramach akcji "Książka na weekend"!

9 Września 2021

Wyjątkowo, recenzję w ramach akcji „Książka na weekend”, publikujemy dla Was już dzisiaj! Tym razem jest to propozycja od Eli z Działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów.

Dziś polecam Wszystkim - nie tylko młodzieży, ale i dorosłym (może nawet szczególnie im) książkę Karoliny Klimkiewicz pt. "Ukryte w ciszy". Dla mnie jest to absolutny must -read!

Dlaczego jest taka ważna? Z dwóch powodów - autorki i tematu, który porusza. W notce biograficznej o autorce czytamy: „Mieszka w Oleśnicy”. Ale nie to jest najważniejsze - „Pracuje jako psycholog i wykładowca”. I to jest rzecz najistotniejsza, bo temat, który porusza w „Ukrytych w ciszy” jest trudny do opowiedzenia przez kogoś, kto nie miał z nim styczności. Jest nim depresja, codzienna walka „by wstać”, bezsilność, lęk, smutek, zaburzenia osobowości. „Mam wrażenie, że żyją we mnie dwie osoby. Jedna - ta realna, prawdziwa ulokowana w głowie. Druga to ta, którą widzi świat (…)."

O takich problemach powinno być głośno, szczególnie w kontekście czasów, w których żyjemy - ciągłego pośpiechu, braku czasu na konstruktywne rozmowy, rozumienia praw jakim rządzi się dorastanie dzieci, nie bagatelizowanie ich „problemów”, ale próba ich zrozumienia i rozwiązania. Choć bohaterowie książki są siedemnastolatkami, często musza borykać się z sytuacjami, z którymi nie radzą sobie dorośli.

To my mamy być oparciem dla naszych dzieci po ty, abyśmy nie musieli czytać we wpisach internetowych naszych dzieci: "Dookoła ludzie, cały czas, a jednak wszyscy obok, a nie przy Tobie. Tak jakby jeszcze bardziej mieli przypomnieć, że samotność najdotkliwsza jest w tłumie."

Ta książka dostarczy wam mnóstwa emocji! A jeśli dzięki niej uratowany zostanie choć jeden młody dorosły to warto ją przeczytać. Książka jest dostępna w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Polecam. Ela S.

Okładka ksiązki   Notka o autorce książki

do góry