Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Miłość, tajemnica i zbrodnia!

Miłość, tajemnica i zbrodnia!

27 Sierpnia 2020

Miłość, tajemnica i zbrodnia

Na ostatni wakacyjny weekend polecamy książkę Jamie McGuire pt. "Nasze wszystkie światła”. Ta z pozoru typowa, obyczajowa powieść dla młodzieży, rozpoczyna się bardzo romantycznie. Główni bohaterowie - Elliott i Catherine - poznają się jako nastolatkowie. Bardzo się lubią i spędzają ze sobą prawie całe wakacje.  Chłopak przyjeżdża do swojej cioci i wujka, którzy otaczają go opieką oraz wspierają jego fotograficzną pasje. Zupełnie inaczej niż jego rodzice. Również Catherin nie może cieszyć się dorastaniem w szczęśliwej rodzinie, a kiedy umiera jej ojciec traci najbliższą osobę, która ją kochała i rozumiała. Niestety, w tym samym momencie wyjeżdża także Eliott, którego matka siłą zabiera od wujostwa... Młodzi zakochani rozstają się nagle, bez pożegnania. Catherin bardzo cierpi. Bohaterowie spotykają się ponownie dopiero po dwóch latach. Wówczas są już innymi ludźmi. Elliott wyrósł na wspaniałego młodzieńca, gwiazdę szkolnego futbolu,a Catherin pomaga neurotycznej matce w prowadzeniu pensjonatu. Dziewczyna z nikim się już nie przyjaźni. Jej rówieśnicy nie mogą przekroczyć progu jej domu. W szkole jest nieustannie poniżana. Zdolna uczennica skrywa dodatkowo mroczną tajemnice, do której nie dopuszcza nawet Elliota, na nowo budując z nim przyjazną relację. Kiedy wszystko zaczyna się układać, w ich miasteczku dochodzi do zbrodni, w której to Elliott jest głównym podejrzanym. Jego kariera jest zagrożona. A oczyszczenie się z niesłusznie stawianych zarzutów wydaje się niezwykle trudne. Cathrine nieustannie wspiera chłopaka, ale dopiero gdy ujawnia swoją tajemnicę wszystko błyskawicznie przyjmuje dramatyczny obrót... Teraz ich życie przypomina balansowanie na linie, a szanse na normalne, szczęśliwe i wspólne życie maleją z każdą chwilą.

Jamie McGuire specjalizuje się w literaturze pięknej, w której nie brakuje jednak odniesień do thrillerów, a jej powieści są pełne niespodziewanych zwrotów akcji i wzruszeń. "Nasze wszystkie światła" porusza i zaskakuje czytelnika jak "Chodząca katastrofa". Opowiada o nieszczęśliwej miłości i utraconym zaufaniu, które niezwykle trudno odbudować. W Polsce autorka ta zyskała popularność głównie dzięki książce "Piękna katastrofa". W wersji anglojęzycznej wydała więcej interesujących pozycji, które zyskały sympatię amerykańskich czytelników.

Jeśli lubicie historie o miłości z zaskakującymi zwrotami akcji, to ta powieść jest właśnie dla Was. Poleca Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży “Pod Sową”.

Okładka książki

do góry