Strona główna/Aktualności/Mała Książka - Wielki Człowiek!

Mała Książka - Wielki Człowiek!

7 Września 2021

To już IV edycja!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja uczestniczy w projekcie Instytutu Książki „Mała książka wielki człowiek” od samego początku. To ogólnopolska kampania w ramach której, promowane jest czytelnictwo w towarzystwie bibliotek publicznych.

Według najnowszych danych statystycznych aż 6626 bibliotek posiadających oddziały dziecięce w Polsce przyłączyło się do projektu. To 85% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce! Zasady uczestnictwa są proste. Każde dziecko w wieku przedszkolnym odwiedzające naszą bibliotekę otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą a w niej: „Pierwsze czytanki dla…" oraz kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie książki, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W wyprawce znajdą dla siebie coś także dorośli - broszurę informacyjną o korzyściach z czytania oraz skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki tej kampanii, dziecko poznaje ważne miejsce jakim jest biblioteka i zostaje pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne dzieci rozpoczną swoją przygodę z książką i czytaniem i wraz z rodzicami staną się stałymi bywalcami naszej biblioteki.

Okładki książek dostępnych w ramach akcji