Strona główna/Wydarzenia/Magia zwierząt, czyli kolejne, fascynujące spotkanie ze (..)

Magia zwierząt, czyli kolejne, fascynujące spotkanie ze zwierzętami w Bibliotece "Pod Sową"

13 Sierpnia 2025

W ramach wakacyjnej oferty bibliotecznej, dzieci miały okazję do  poznania kilku gatunków zwierząt, które urozmaicają warsztaty z firmą "Lisi Zakątek".

Tym razem oprócz patyczaków, egzotycznej jaszczurki Agamy brodatej i ogromnego ślimaka afrykańskiego zadebiutował wąż podziemny - najnowszy nabytek Państwa Kamili i Piotra Bernasiów.

Uczestnicy dowiedzieli się mnóstwo o życiu zwierząt - ich upodobaniach żywieniowych , a także zwyczajach towarzyskich. Nie zabrakło quizu o gatunkach ślimaków i  papierowej pracy plastycznej - kolorowego węża. Młodzi miłośnicy przyrody z wielkim zainteresowaniem słuchają wszystkich informacji, a wielu z nich pragnie założyć własne terrarium. Pani Kamila, prowadząca warsztaty, twierdzi na przykładzie własnych dzieci, że dzieci są dobrymi opiekunami zwierząt i pod nadzorem dorosłych potrafią sprostać obowiązkom wynikającym z posiadania zwierząt.

Ulubienicą grupy, po raz kolejny została Agama brodata - Mary, chętnie pozującą do zdjęć z dziećmi.

do góry