Strona główna/Aktualności/Kwarantanna wypożyczonych książek

Kwarantanna wypożyczonych książek

7 Maja 2020

Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej wypożyczone książki, które zwracają Państwo do Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja podlegają kwarantannie!

W Bibliotece Głównej przy ul. M. Reja 10 (na parterze w KLUBIE SENIORA) przygotowaliśmy specjalną strefę do zwrotu książek, które następnie zostają odizolowane i są wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny.

Prosimy by NIE DEZYNFEKOWAĆ KSIĄŻEK we własnym zakresie przed zwrotem do Biblioteki!

• Książek nie wolno dezynfekować preparatami dezynfekcyjnymi.
  • Nie należy stosować ozonu do dezynfekcji książek ze względu na szkodliwe dla materiałów celulozowych właściwości utleniające.
  • Nie należy naświetlać książek lampami UV z uwagi na to, iż światło to ma szkodliwy wpływ na materiały, z których wykonane są książki.

Zdjęcie kartonów z książkami oznakowane logo oleśnickiej biblioteki