Strona główna/Aktualności/"Książka na długi weekend"!

"Książka na długi weekend"!

15 Kwietnia 2022

Jeśli szukacie inspiracji na ten długi weekend to z pomocą przychodzi Biblioteka "Pod Pegazem"!

Dziś zapraszam do zimnej Norwegii, ale książka, którą polecam rozgrzeje umysły.

Autora - Jo Nesbø - nie muszę przedstawiać, chociaż nie każdy wie, że zanim zajął się pisarstwem grał w piłkarskiej drużynie, niestety wypadek przerwał tą sportową karierę. Po studiach pracował jako dziennikarz, potem makler giełdowy. Znany jest także jako autor tekstów piosenek i kompozytor w  zespole rockowym Di Derre. Wielokrotnie nagradzany i tłumaczony na wiele języków, osiągnął sukces dzięki serii kryminałów z policjantem Harry`m Holle i doktorem Proktolem (dla dzieci), niektóre nawet sfilmowano („Pierwszy śnieg”, „Łowcy głów”, „Doktor Proktor i wanna czasu”).

„Zemsta” - to zbiór różnorodnych opowiadań, które trzymają czytelnika w niepewności do samego końca. Czego tu nie ma: jadowite węże, uzależnienia od hazardu i kokainy, rozszalały rottweiler, długi, pożary, gra, miłość, zawiść.  Co jeszcze może się wydarzyć? Tego oczywiście nie zdradzę, ale zachęcam do przeczytania. Doskonały zbiór nieoczywistych, sensacyjnych zagadek, w których przebiegły i sprytny bohater musi zmierzyć się z własną kruchością, pragnieniami w czasie mrocznej, postapokaliptycznej przyszłości która zagraża życiu. Ekspresyjność opowiadać oraz niebanalna dramaturgia to jest to co wciąga najbardziej.

Książka ta jest dostępna w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja oraz na platformie Legimi, do której kody można otrzymać bezpłatnie, jeśli jest się czytelnikiem naszej biblioteki.

Okładka zbioru opowiadań