Strona główna/Aktualności/Kryminalna propozycja w "Książce na weekend"!

Kryminalna propozycja w "Książce na weekend"!

26 Lutego 2021

Biblioteka inspiruje na weekend! Tym razem propozycja czytelnicza prosto z Biblioteki "Pod Pegazem"!

Dziś propozycja z dreszczykiem i jak zawsze zaczynam od cytatu, który ma Państwa zachęcić do przeczytania książki: „Wszystko co powiesz” Gillian McAllister:

„I nagle to przestaje być zabawne. Czuję dreszcz strachu. Przed oczami stają mi różne obrazy. Kobieta w ciemnej alejce, ktoś za nią idzie. Kobieta wsiada do czyjegoś samochodu. Rozczłonkowane zwłoki kobiety w bagażniku.

Uciekam przed nim, cofam się pod ścianę, zostawiam Laurę. Przypomina mi się para, którą widziałam przed chwilą. Wyglądali na szczęśliwych. Jaka szkoda, że nie ma tutaj Reubena. Nie musiałby nic mówić. Sama jego obecność sprawia takie wrażenie, że ludzie zaczynają się porządnie zachowywać, jak skarcone łobuziaki.

Sadiq idzie za mną, staje mi na drodze. Za jego plecami widzę Laurę. Mruży oczy, tak mocno, że prawie się zamykają. Po chwili Sadiq napiera na mnie, mam go tuż przed sobą. Chcę uciec, próbuję go obejść, ale łapie mnie, przyciąga do siebie i przykleja się całym ciałem do moich pleców. Czuję jego dłonie na biodrach, nisko, na wysokości pośladków. Jak w scenie z filmów dla dorosłych.„

Kobiety wychodzą z lokalu i każda idzie w swoją stronę. Tylko czy to dobrze? Czy jest bezpiecznie? Czy jak słyszysz kroki za sobą to biegniesz? Co robisz? Jest ciemno…. Autorka prowadzi nas dwoma torami wydarzeń. Co by było, gdyby … Doskonale zarysowane emocje i stan psychiczny postaci skłania odbiorcę do przemyśleń. Kryminał napisany doskonale. Wciąga. Czyta ją się jednym tchem. Młoda brytyjska pisarka debiutowała w 2017 roku powieścią „Wszystko oprócz prawdy”, która poszybowała od razu na szóste miejsce listy bestsellerów Sunday Times. Prawnik z wykształcenia. Każda kolejna książka to sukces. Ta również.

Zapraszam do przeczytania. Książka jest dostępna w Bibliotece "Pod Pegazem".

#czytamy

Okładka książki