Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Komiks na weekend!

Komiks na weekend!

11 Czerwca 2021

Zbiory naszej biblioteki są naprawdę różnorodne. Wypożyczyć możecie u nas nie tylko tradycyjne książki ale także gry planszowe, czasopisma, magazyny, audiobooki, płyty z muzyką oraz komiksy! I w ramach akcji „Książki na weekend” polecamy Wam właśnie jedną z dostępnych powieści graficznych. Recenzję przygotowała Biblioteka „Pod Pegazem”.

„Kod Oracle_” Marieke Nijkamp i Manuel Preitano

Dawno, oj dawno nie miałam w rękach komiksu. Kiedyś bardzo je lubiłam i dlatego nowość ta wzbudziła moje zainteresowanie.

„Kod Oracle_” autorki Marieke Nijkamp i artysty Manuela Preitana - to powieść graficzna dedykowana młodym czytelnikom. Ciekawa historia. Trochę thriller. Zagadka. Niepełnosprawność.

Nawiązanie do kultowego filmu o Batmanie wita nas na pierwszej stronie: Widzimy miasto Gotham. Chłopak i dziewczyna (główna bohaterka) ucieka. Za chwilę widzimy tą samą dziewczynę: Barbarę Gordon na wózku. Ciekawe, czy niepełnosprawna nastolatka, borykająca się z własnymi ograniczeniami może pomóc sobie, komukolwiek?

Nastoletnie przyjaźnie i odkrywanie własnej osobowości przeplata się z demonami przeszłości. Problem niepełnosprawności nastolatków przemieszany z zagadkowymi zniknięciami całkiem dobrze umiejscowiony w rzeczywistości, która splata się z nocnymi koszmarami nastolatki. Zatem: czy to sen czy prawda?

Ciekawa kreska i kolory wskazują na co mamy patrzeć, co jest ważne, co się właśnie wydarzyło.
Wciągający wątek sprawia, że całość sprawdzi się w czasie podróży, na wakacjach czy na urlopie. Będzie w sam raz.

Polecam!

Okładka powieści graficznej „Kod Oracle_”  Informacja o autorach powieści graficznej „Kod Oracle_”  Wnętrze powieści graficznej „Kod Oracle_”

#czytamy

do góry