Strona główna/Aktualności/Kolejna weekendowa propozycja dla naszych Czytelników!

Kolejna weekendowa propozycja dla naszych Czytelników!

15 Stycznia 2021

Kolejna weekendowa propozycja dla miłośników książek i…ZWIERZĄT! Tym razem, specjalnie dla Was, Biblioteka „Pod Pegazem” recenzuje książkę autorstwa Agnieszki Cholewiak-Góralczyk!

Trochę z niedowierzaniem wzięłam do ręki książkę z półki „NOWOŚCI” w Bibliotece „Pod Pegazem” autorstwa Agnieszki Cholewiak-Góralczyk „Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”

Zapytałam sama siebie: jak można swojego zwierzaka źle karmić i czy ja robię to dobrze? Przyznam, że mam w domu trzy koty, jednego adopciaka, drugi urodzony pod schodami, trzeci przyszedł po pomoc z zaropiałym okiem i pogryziony. Karmię te koty i dbam o nie.
Agnieszka Cholewiak-Góralczyk jest z zawodu technikiem weterynarii i socjologiem, a „kocim dietetykiem została z konieczności, z wewnętrznego przymusu”.

Już na pierwszych stronach książki czytelnik staje przed wyborem: jest właścicielem czy opiekunem zwierzęcia? Autorka bardzo obszernie opisuje co powinno znajdować się w diecie pupila (psa i kota), podaje też przykłady złego karmienia na przykładach, które sama spotkała. Obala mity żywieniowe. Znajdziemy wzory na obliczenia: zapotrzebowania kalorycznego i wody oraz wydatku energetycznego, probiotyków. Szeroko opisuje karmy gotowe. Tłumaczy jak czytać etykiety. Znajdziemy też przykłady karm niekomercyjnych: BARF (Biologicznie odpowiednie surowe pożywienie), WHOLE PREY. Podaje przepisy na przysmaki.

Ponieważ zwierzęta chorują tak jak ludzie, mój kot ma stan zapalny nerek i zastanawiam się nad podawanie mu karmy typu BARF. Nie umiem jeszcze tego obliczać, ale książka przekonała mnie, że chcę, mogę, a nawet powinnam.

Okładka książki „Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”#czytamy