Strona główna/Aktualności/Kolejna recenzja w ramach akcji "KSIĄŻKA NA WEEKEND"!

Kolejna recenzja w ramach akcji "KSIĄŻKA NA WEEKEND"!

16 Lipca 2020

Nadszedł kolejny wakacyjny czwartek więc mamy dla Was kolejną propozycję i recenzję w ramach akcji „KSIĄŻKA NA WEEKEND”!

"Basia" uczy, bawi, wychowuje

Seria "Basia" to cykl książek o małej dziewczynce, o takim  właśnie imieniu, stworzony przez  wspaniały autorski  duet Zofia Stanecka i  Marianna Oklejak.

Autorka, w każdej książeczce cyklu opowiada o innej przygodzie Basi, która nie należy do najgrzeczniejszych, ale na pewno do bardzo ciekawych świata i pomysłowych dzieci. Dziewczynka  na kartach doskonale zilustrowanych  opowiadań odwiedza zoo, bibliotekę, basen, las, jeździ na nartach i gra w piłkę nożną. Bohaterka, miłośniczka żelków, ma dwóch braci - Janka i  Franka - oraz ulubioną koleżankę, Anielkę. Potrafi grymasić, gdy chce nową bluzeczkę z króliczkiem („Basia i moda”), ale jest  także pełna empatii, kiedy  ktoś obraża jej kolegę („Basia i Titi”). O tym, czy małej dziewczynce potrzebny jest telefon dowiemy się z części „Basia i telefon”, a o  niebezpieczeństwach płynących z nadmiernego używania tabletu z opowiadania „Basia i tablet”.

Rodzice, którzy sięgną po opowiadania o Basi dla swoich dzieci, z pewnością odnajdą w tytułowej bohaterce cechy swoich pociech i sytuacje wychowawcze, z którymi przyszło im lub przyjdzie im się kiedyś zmierzyć. Każde z opowiadań to fragment rodzinnej codzienności, takiej jaka jest realnie, bez upiększeń i niedopowiedzeń. Czasem trudna, z problemami („Basia i remont") czasem wesoła i niespodziewana, jak wtedy, gdy okazuje się, że mama Basi bardzo dobrze radzi sobie w piłkę nożną.

To szczególna seria dla szczególnych odbiorców, bo przecież najmłodszy Czytelnik to odbiorca najbardziej wymagający. W tych historiach dzieci mają swoje problemy i smutki, ale są Rodzice, którzy mądrze i  z humorem potrafią rozwiać dziecięce dylematy i sprawić, że ich dzieciństwo wypełnia dobro i opromienia pełen miłości uśmiech.

Seria książek o Basi ułożona na stole w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży

Seria "Basia" jest lubiana przez Czytelników, a kto jej jeszcze nie poznał - zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.