Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Kolejna inspiracja książkowa na weekend!

Kolejna inspiracja książkowa na weekend!

12 Lutego 2021

Plan na inspirujący weekend? My polecamy inspirujące książki! W tym tygodniu propozycja od Ani z Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”

Henry Fraser ” Małe wielkie rzeczy”

Na najbliższy weekend polecam książkę, którą J.K. Rowling nazwała „Źródłem prawdziwej inspiracji”. To piękna historia o młodym człowieku, który pomimo tragicznego wypadku jakiego doznał nie poddał się i potrafił w tej skomplikowanej sytuacji życiowej odnaleźć sposób na funkcjonowanie i mądre korzystnie z życia.

W swojej książce Fraser pisze o tym, jak w wyzwaniach z którymi musiał się zmierzyć odnajdywał dar oraz jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw, a także jak doszukiwał się pozytywnych aspektów każdej sytuacji.

„Akceptacja daje przyzwolenie i siłę potrzebne do posuwania się do przodu, a kiedy już ruszysz z miejsca, możesz się przystosować. Paraliż od szyi w dół oznaczał, że nie miałem innego wyjścia, jak się zaadaptować - jak mógłbym tego nie zrobić?-ale pogodzenie się z sytuacją i przejęcie nad nią mentalnej kontroli dało mi wewnętrzną siłę i pozwoliło dostrzec znacznie więcej możliwości.”

Henry Fraser to mówca motywacyjny i artysta malujący ustami. W 2017 roku trafił na siódme miejsce w rankingu Power 100 - listy najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Jego filozofię życiową wspaniale obrazuje cytat - ”Nie ma sensu roztrząsać tego, co by mogło być. Przeszłość się wydarzyła i nie sposób jej zmienić; można ją tylko zaakceptować. Życie jest o wiele łatwiejsze i o wiele szczęśliwsze, kiedy skupiasz się na tym, co możesz zrobić, zamiast na tym, czego nie możesz. Każdy dzień to dobry dzień.”

Serdecznie polecam

Anna Zielińska-Rybak

#czytamy

Okładka książki

do góry