Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"KSIĄŻKA NA WEEKEND"

"KSIĄŻKA NA WEEKEND"

23 Lipca 2020

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” przygotowała dla Was kolejną, wakacyjną recenzję książki w ramach akcji „KSIĄŻKA NA WEEKEND”!

„Oddać serce”

Podróż to motyw często występujący w powieściach, a wakacje to idealny czas na realizację wycieczkowych planów. Powieść, którą dzisiaj polecamy  młodym czytelniczkom, to również historia podróży w głąb siebie. Takiej, która od środka zmienia nas na lepsze.

Główna bohaterka historii - Megan Jacobs - zawsze chciała żyć tak, jak jej siostra bliźniaczka, Crystal. Bo gdy ona wiodła normalne życie, uprawiała sporty i wesoło spędzała czas z rówieśnikami, Megan zmagała się z chorobą serca, spędzając czas w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych. To wtedy poznała Caleba, który również chorował. Nawet długo wyczekiwany przez Megan przeszczep nie sprawił, że mogła czerpać z życia pełnymi garściami. Jej relacje z siostrą, zdolną architektką, były mocno nadwątlone. Młoda kobieta  wciąż marzyła o przygodzie, którą chciała przeżyć - "gdy tylko poczuje się lepiej”.

Przełomem okazuje się pamiętnik Amandy, czyli dawczyni, dzięki której Megan pomyślnie przeszła przeszczep. W pamiętniku główna bohaterka odnajduje listę spraw i pragnień, które Amanda zawsze chciała zrealizować. Nowa posiadaczka pamiętnika odważnie postanawia wyruszyć w podróż, by zrealizować pragnienia osiemnastoletniej Amandy, a jednocześnie lepiej poznać samą siebie. W drodze towarzyszyć jej będzie nie kto inny tylko siostra, Crystal.

Podróż stanie się niezwykłą przygodą i przemianą, których czytelnik staje się świadkiem. Odnajdziemy tu przejmującą historię pełną zarówno zabawnych, jak i wzruszających momentów.

"Oddać serce" polecamy każdemu, jednak najmocniej powieść spodobać się może młodym czytelniczkom, lubiącym zagłębić się w realistyczną historię o dziewczynach takich jak one same. Możemy tu poznać perypetie relacji z siostrą, pojawiających się w życiu mężczyzn oraz przeczytać o przezwyciężaniu lęków i realizacji marzeń. Po lekturze tej książki same odpowiecie sobie na pytanie, jak w waszym życiu wygląda dzielenie się sercem z innymi ludźmi.

Miłośniczki romantycznych historii  zapraszamy po powieść  „Oddać serce” Lindsey Harrel do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży ’’Pod Sową”.

Okładka książki

do góry