Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"KSIĄŻKA DO DOMU" w czasie epidemii COVID-19

"KSIĄŻKA DO DOMU" w czasie epidemii COVID-19

20 Listopada 2020

#NIEZOSTAWIAMCZYTELNIKA

Jedną z rekomendacji Biblioteki Narodowej dotyczącą bezpieczeństwa epidemicznego jest wprowadzenie w czasie epidemii i zamknięcia Bibliotek dla Czytelników tzw. usługi „Książka na telefon” dla osób starszych lub z niepełnosprawnością.

Przypominamy więc, że Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja od wielu lat realizuje akcję pod hasłem „KSIĄŻKA DO DOMU”.

Dlatego jeśli znacie kogoś, kto lubi czytać, a nie może przyjść do biblioteki lub sami macie kłopot w dotarciu do nas skontaktujcie się telefonicznie z jedną z naszych bibliotek:

  • Biblioteka Centralna, ul. M. Reja 10 t: 533 351 404
  • Biblioteka "Pod Pegazem", ul. F. Kleeberga 4 t: 533 351 406

Chętnie dostarczymy książki do domu i odbierzemy te przeczytane. Oferujemy m.in. książki z dużą czcionką i audiobooki - czyli książki do słuchania na płytach CD.

Usługa skierowana jest głównie do osób starszych i z niepełnosprawnością i jest bezpłatna oraz dostępna w godzinach pracy biblioteki. Nasze rowerowe wyjazdy z zamówieniami do czytelników realizowane są w piątki w godzinach od 14.00 do 16.00 i odbywają się przy maksymalnym zachowaniu i przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Akcja „KSIĄŻKA DO DOMU” z roku na rok się rozwija. Tylko w tym roku, w okresie od maja do listopada dostarczyliśmy do osób starszych i niepełnosprawnych 169 książek tradycyjnych i 180 książek mówionych na płytach CD.

Kolejne 30 zamówionych książek wyjeżdża dzisiaj z naszej wypożyczalni!

Przypominamy, że pracownik Biblioteki wyposażony jest zawsze w Identyfikator, a jego wizytę u Czytelnika zawsze potwierdzamy telefonicznie przed wyjazdem.

Partnerem akcji jest grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl

Fot. Sebastian Paszkiewicz

Plakat promujący akcję KSIĄŻKA DO DOMU

#czytamy

 

do góry