Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Już wkrótce plenerowa Giełda Książki!

Już wkrótce plenerowa Giełda Książki!

13 Maja 2021

Już w ten weekend (15-16.05.) na Rynku w Oleśnicy m.in. okazja na „upolowanie” ciekawych książek podczas plenerowej Giełdy Książki! Podczas naszych kiermaszów macie także możliwość spotkać się z nami - pracownikami Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja!

Z pewnością wielu z Was w ten sposób miało przyjemność poznać uśmiechniętą Renię Bińkowską z Działu Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów! Tak było m.in. w przypadku naszej Czytelniczki, Pani Aliny, która przekazała nam ostatnio do DŻS-ów swoje archiwalne zdjęcia m.in. z kiermaszu książki bibliotecznej z 18.05.2002 r., które załączamy poniżej. Na fotografii (od lewej): Aleksandra Kwolek, Alina Niełacna, Renia Bińkowska, Ela Mulka i Beata Szukalska-Woźnicka.

Kiermasz książki, maj 2002 r. Fot. archiwum Aliny Niełacnej

Jak już wiecie aktualnie prowadzona jest zbiórka na leczenie i rehabilitację naszej koleżanki Reni na portalu siepomaga.pl:

https://www.siepomaga.pl/renata-binkowska

Trwają także licytacje na portalu społecznościowym Facebook.

https://www.facebook.com/groups/608493493397465

A dla tych, którzy chcieliby pomóc Reni w bardziej „tradycyjny” sposób informujemy, że podczas Giełdy dostępna będzie pod naszym namiotem oficjalna, oznaczona i numerowana puszka do której będziecie mogli wrzucić od siebie dobrowolny datek!

Do zobaczenia zatem!

Plakat promujący majową Giełdę Książki

#wesprzyj #pomagamy

 

do góry