Strona główna/Aktualności/Już wkrótce pierwsze spotkanie autorskie w 2023 roku!

Już wkrótce pierwsze spotkanie autorskie w 2023 roku!

19 Stycznia 2023

Spotkania autorskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Czytelników. To jedna z najciekawszych okazji do poznania autora, usłyszenia ciekawych porad pisarskich czy… zdobycia imiennego autografu w swoim egzemplarzu ulubionej książki!

W 2022 roku, podczas 9 spotkań, odwiedziło nas ponad pół tysiąca Czytelników. Gościliśmy w bibliotece autorów piszących dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Staramy się aby oferta Biblioteki była dostosowana do potrzeb i gustów naszych odbiorców. Nie zawsze są to tylko tematy „łatwe”.

Rok 2023 rozpoczniemy od spotkania z Błażejem Torańskim - publicystą i pisarzem, który specjalizuje się w literaturze faktu. Jest  absolwentem  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorem zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze "Knebel", "Cenzura w PRL-u" (2016), współautorem (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki "Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców" (2016) oraz bestsellerowego "Małego Oświęcimia" (2020).

Okładki książek autorstwa Błażej Torańskiego dostępne w bibliotece

Podczas spotkania nasz gość będzie między innymi opowiadał o swojej najnowszej książce "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol". To pierwsza biografia zmarłej w 2003 roku zbrodniarki. Zbrodniarki, której jednak proces miał charakter poszlakowy, a ona sama nigdy nie przyznała się do winy. O tym również opowiada książka Błażeja Torańskiego. To wnikliwe, biograficzne śledztwo przypomina sprawę, którą w latach 70. żyła cała Polska. Odkrywa też wątki, które nigdy dotąd nie przedostały się do publicznej wiadomości. „Kat polskich dzieci" to wnikliwe śledztwo biograficzne odsłaniające kulisy działalności hitlerowskiego obozu dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

Szczegóły i data spotkania już wkrótce!

Błażej Torański przy Pomniku Martyrologii Dzieci w Łodzi autorstwa Jadwigi Janus i Ludwika Mackiewicza. Fot. Krzysztof Kalinowski