Strona główna/Aktualności/Historia świąteczna w sam raz na magiczny czas!

Historia świąteczna w sam raz na magiczny czas!

22 Grudnia 2021

W zamęcie świątecznym nie ma czasu by przysiąść do ulubionej lektury? Z pomocą przychodzi Biblioteka "Pod Pegazem", która w ramach propozycji „Książka na weekend” poleca Wam swoje audiobooki! Wyjątkowo więc już dzisiaj publikujemy przygotowaną recenzję audiobooka, który nada się idealnie do słuchania w czasie przygotowań do świąt!

Polecam książkę znanej czytelnikom autorki: Hanny Cygler „Złodziejki świąt”.

W bibliotece ciągle popularne są: „Głowa anioła” i „Dwie głowy anioła”, „Kolor bursztynu”, cykl o Zosi Knyszewskiej, oraz saga „W cudzym domu”, „Za cudze grzechy”, „Po cudze pieniądze”. Pisarka pisze sama o sobie, że „pisze dla przyjemności” - i chyba dlatego tak dobrze czyta się książki tej pisarki.

Początek tej historii nie ma nic z bajki, bardziej jest to dramat. Głównymi bohaterkami są cztery kobiety, pisarki: Elwira, Jagna, Selma oraz Maria Teresa. Książka zaczyna się od „momentu w którym wszystko zaczyna się psuć”. Jedna nieumyślnie przejechała kota, druga będzie mieć rodzeństwo w wieku 42 lat, trzecia nagle dostaje asystenta-dyslektyka, czwarta - dowiecie się Państwo sami.

Okazuje się, że pisanie książek wcale nie jest takie łatwe. Każda z bohaterek pragnie osiągnąć sukces, napisać bestseller, który przyniesie sławę i pieniądze. Wszystkie marzą o miłości. Zabawne perypetie życia osobistego czynią z tej książki wspaniała lekturę, w sam raz do słuchania w czasie lepienia pierogów i uszek. Przeciwieństwa losu potrafią pozbawić weny twórczej, wtedy kiedy gonią terminy, co jest bardzo frustrujące. Na szczęście są też dobre momenty, które przechylają szalę na rzecz komedii romantycznej, śmieszne i fajne, zabawne, potrafiące dodać otuchy. Książkę czyta lektorka Donata Cieślik - dzięki czemu wspaniale się ją słucha.

Polecam: wciągająca, zabawna, romantyczna historia świąteczna w sam raz na magiczny czas, aby uwierzyć, że wszystko się uda.

Okładka audiobooka Hanny Cygler „Złodziejki świąt”