Strona główna/Wydarzenia/FaBuła - Festiwal Gier Fabularnych za nami!

FaBuła - Festiwal Gier Fabularnych za nami!

8 Sierpnia 2025

12 lipca 2025 odbyła się pierwsza edycja Festiwalu FaBuła, organizowanego przez Zgraję Oleśnica w ramach inicjatyw oddolnych i był to absolutnie magiczny dzień! Pełen inspirujących prelekcji, angażujących warsztatów oraz emocjonujących sesji RPG.

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom - było Was tak wielu! Wasze zaangażowanie w każdy punkt programu sprawiło, że atmosfera była niesamowita i pełna energii.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych niezastąpionych współorganizatorów i partnerów:

  • Błękitny Klucz– za dopracowany program prelekcji i warsztatów,
  • Kryjówka – za kreatywną strefę twórczą,
  • Nosacze RPG – za niezapomniane rozgrywki i atmosferę!
  • Mag Planszowy / Board Mage– za obecność z klimatycznym stoiskiem, pomoc w wyborze systemów RPG i ogrom wiedzy, którą dzielił się z uczestnikami,
  • Marcel z Rivii – za ciekawą prelekcję, zdjęcia i pomoc techniczną podczas wydarzenia,
  • Maciej Gajda - ze wspaniale przygotowaną sesję D&D
  • RiP Fotografia – za zdjęcia, które możecie zobaczyć w tej relacji

Nie zabrakło również emocji podczas konkursu z nagrodami. Dzięki wsparciu od Błękitny Klucz, Mag Planszowy, Black Monk Games i Q Workshop każdy uczestnik wyszedł z nagrodą!

Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia na kolejnej edycji!

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025".

Fot. RiP Fotografia

Festiwal FaBuła 12.07.2025

do góry