Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"Drzewo Życzeń" - idealna propozycja na jesienne wieczory!

"Drzewo Życzeń" - idealna propozycja na jesienne wieczory!

17 Września 2021

Tradycyjnie tydzień kończymy recenzją w ramach akcji „Książka na weekend”. Tym razem od Ani z Biblioteki ”Pod Sową” propozycja idealna na nadchodzące, jesienne wieczory!

Na najbliższy weekend polecam Państwu niezwykłą książkę Katherine Applegate "Drzewo Życzeń". Narratorem historii jest ponad dwustuletni dąb czerwony (Quercus rubra). Jego wyjątkowość polega na tym, że jest prawdziwym drzewem życzeń. Jakby tego było mało - potrafi również mówić. I opowiadać historie...

Nasz bohater nazywa się po prostu Dąb i jest domem dla kilku rodzin zwierząt. Raz w roku odwiedzają go tłumy ludzi, aby zawiesić na nim swoje życzenie. Życzenia zapisane są na skrawkach materiału, kartkach papieru, wstążkach, a ludzie umieszczają je na gałązkach Dębu od wielu lat. Dąb tych życzeń nie spełnia, ale zna je bardzo dobrze. Ludziom zaś ta piękna tradycja daje po prostu nadzieje.

Pewnego razu, wyjątkowe okoliczności skłaniają Dąb do spełnienia życzenia pewnej dziewczynki - Samar. Dlaczego tym razem Dąb tak postanowił? I j jak potoczyła się dalej ta tajemnicza historia? Tego Czytelnicy dowiedzą się z lektury książki.

Gorąco zachęcam do przeczytania tej przepięknej, ciepłej i zarazem zabawnej historii. Niech ta opowieść o przyjaźni, tolerancji oraz poświęceniu i oddaniu umili Państwu nadchodzące, jesienne wieczory. Ta pora roku i jej aura potrafi nas czasem wprawić w depresyjny nastrój, z którego może wyprowadzić nas właśnie historia "Drzewa Życzeń", która przynosi wiele ciepła i nadziei. Co wrażliwsi czytelnicy mogą się nawet wzruszyć.

Katherine Applegate to amerykańska pisarka, autorka wielu cyklów książek science-fiction. Jej powieść "Home of the Brave" zdobyła tytuł Najlepszej Książki Roku według czasopisma „School Library Journal” oraz dwie inne nagrody: Złoty Latawiec oraz Nagrodę Josette Frank za najlepszą powieść dla dzieci. Jest również współautorką bestsellerowej serii książek fantastycznych Animorphs. Jest wielką miłośniczką przyrody i zwierząt, co czuć w napisanych przez nią historiach.

Podczas jesiennych spacerów rozejrzyjcie się proszę drodzy Czytelnicy, gdzie w oleśnickich parkach można napotkać ten gatunek dębu.

Okładki książki #czytamy

do góry