Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/DZIEŃ FILATELISTY!

DZIEŃ FILATELISTY!

5 Stycznia 2021

Z tym newsem czekaliśmy na odpowiednią datę!

6 stycznia obchodzić będziemy DZIEŃ FILATELISTY! Z tej okazji życzmy wszystkiego co najlepsze wszystkim miłośnikom znaczków, pocztówek i kartek, a przy okazji śpieszymy przekazać, że dwójka przedstawicieli naszej instytucji otrzymała w 2020 roku BRĄZOWĄ ODZNAKĘ HONOROWĄ Polskiego Związku Filatelistów

Anna Zasada - Dyrektor Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja oraz Staszek Król - specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, zostali wyróżnieni m.in. za popularyzację kolekcjonerstwa filatelistycznego. Ale ta nagroda nie była by możliwa gdyby nie świetna współpraca z pełnymi pasji miłośnikami filatelistyki z Oleśnicy z którymi mamy przyjemność działać.

To m.in. w Bibliotece „Pod Pegazem” odbywają się zajęcia reaktywowanego Młodzieżowego Koła Filatelistycznego nr 4 „ZĄBKOMIERZ”. W oleśnickiej Bibliotece obchodzono także 60-lecie Koła Miejskiego nr 36 polskiego Związku Filatelistów im. Franciszka Gawlika w Oleśnicy. Współorganizowaliśmy także Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na projekt kartki pocztowej o tematyce rowerowej oraz wystawę znaczków rowerowych, a dodatkowo Staszek zaangażował się nie tylko w realizację Oleśnickiej Bajk Poczty (jako członek grupy rowerowej Oleśnica Bajk Stajl), ale także w wolnej chwili wspiera działania oleśnickich filatelistów projektując portrety do datowników okolicznościowych!

Mamy nadzieję, że po niezwykle „spokojnym” 2020 roku uda nam się ponownie wrócić do organizacji wspólnych wydarzeń z oleśnickim kołem PZF!

Pozdrawiamy i raz jeszcze dziękujemy za wyróżnienie, a Państwa zachęcamy do rozpoczęcia przygody z filatelistyką - możecie zacząć oczywiście od lektury książek dostępnych w oleśnickiej Bibliotece.

Polecamy m.in. ENCYKLOPEDIĘ FILATELISTYKI PWN i publikację autorstwa Adama Szulera „50 lat zorganizowanego ruchu filatelistycznego w Oleśnicy 1959-2009"

#czytamy

Zdjęcie promocyjne z okazji DNIA FILATELISTY  Zdjęcie promocyjne z okazji DNIA FILATELISTY

Zdjęcie promocyjne z okazji DNIA FILATELISTY  Zdjęcie promocyjne z okazji DNIA FILATELISTY

 

do góry