Strona główna/Aktualności/Biblioteka w serwisie YouTube!

Biblioteka w serwisie YouTube!

11 Sierpnia 2021

Wakacje to okres, w którym staramy się wypocząć, spędzić go jak najlepiej, czy to sami, czy to z naszymi pociechami. Często będąc na przykład w podróży, leżakując na plaży, nad jeziorem, jak też spędzając mile czas w domowym ogródku, chcielibyśmy przy okazji tych chwil odprężenia, wysłuchać lub obejrzeć coś, przy czym moglibyśmy zająć czymś myśli.

Mimo trwającej od marca 2020 roku pandemii oleśnicka biblioteka nie zwolniła tempa i przygotowała wiele ciekawych materiałów wideo do wysłuchania i obejrzenia na oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

Grafika promująca kanał Biblioteki w serwisie YouTube

Macie ochotę posłuchać poezji? Proszę bardzo! W ramach spotkań z twórczością poetek znanych, jak też zapominanych, mamy do zaoferowania materiały z cyklu „Przemijanie. Rzecz o poetkach”. Poniżej lista 8 dostępnych odcinków:

• Odcinek 1 - wiersz Elżbiety Drużbackiej czyta dyrektor Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja Anna Zasada: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 2 - wiersz Antoniny Niemiryczowej czyta Anna Zielińska-Rybak z Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 3 - wiersz Konstancji Benisławskiej czyta Ela z Wypożyczalni dla Dorosłych przy Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. M. Reja: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 4 - wiersz Franciszki Urszuli Radziwiłłowej czyta Stanisław Król z Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 5 - wiersz Teofili Glińskiej czyta Zastępca Burmistrza Oleśnicy Edyta Małys-Niczypor: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 6 - wiersz Anny Memoraty czyta wieloletnia przyjaciółka biblioteki Dorota Czerska: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 7 - wiersz Anny Stanisławskiej czyta bibliotekarz Oleśnickiej Biblioteki Publicznej Beata Szukalska-Woźnicka: KLIKNIJ TUTAJ!
  • Odcinek 8 - wiersz Marii Wirtemberskiej czyta Magdalena Zarębska, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych: KLIKNIJ TUTAJ!

A może trochę psychologii, ale nie takiej zwykłej, tylko pozytywnej? Na naszym kanale dostępne są dwa wykłady online pani Anny Hildebrandt-Mrozek - certyfikowanego managera ds. szczęścia. Wystarczy kubek ulubionej herbaty i urządzenie, na którym można obejrzeć filmiki na YouTubie.

A co zrobić, kiedy słyszycie od swoich dzieci: „Mamo! Tato! Nuudzi mi się”. Spokojnie, i na to mamy rozwiązanie. W ramach wakacyjnych zajęć plastycznych z cyklu „Nie wszystko na wysypisko”, przygotowaliśmy materiały wideo, dzięki którym Wasze pociechy, dowiedzą się co nieco o recyklingu m.in. jak można ograniczyć ilość odpadów ponownie wykorzystując opakowania po zużytych produktach i tworząc niezwykłe zabawki, którymi będą mogły się bawić w momencie, gdy dopadnie je nuda. Dodatkowo dowiedzą się o ciekawych pozycjach książkowych dostępnych w naszych zbiorach. Większość potrzebnych materiałów z pewnością znajdziecie w domu, a wykorzystane szablony znajdziecie na stronie Biblioteki.

Linki do filmików i materiałów znajdziecie w poniższych linkach:

Zapraszamy również do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebooku, na których codziennie publikujemy informacje dotyczące aktualnych działań w Bibliotece. Co więcej, co tydzień w piątek w ramach „Książki na weekend” publikujemy recenzje książek dla młodszych i starszych czytelników, które mogą umilić Wam chwile spędzone na jakiś krótkich wyjazdach, jak również na wypoczynku na działce.