Strona główna/Aktualności/Bezpłatne szkolenia w ramach projektu "Dzień dobry, (..)

Bezpłatne szkolenia w ramach projektu "Dzień dobry, witamy w bibliotece" już dostępne!

31 Grudnia 2021

Zgodnie z zapowiedzią opublikowaliśmy dla Państwa, na naszym oficjalnym kanale, w serwisie YouTube, bezpłatne materiały szkoleniowe, które powstały w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2021”

W szkoleniach przeprowadzonych online poruszono trzy obszary tematyczne:

• dobrostan w czasie pandemii;
  • nowe technologie a potrzeby czytelników;
  • biblioteka hybrydowa.

Tematy szkoleń, które mogą Państwo obejrzeć to:

• Jak zadbać o dobrostan w czasach pandemii? Jak zatroszczyć się o dobro klientów ze szczególnymi potrzebami.

• Aplikacje mobilne - czego używać, żeby pracowało się lepiej?

• Podcasty - czym są i jak wykorzystać ich potencjał w bibliotece?

• Biblioteka hybrydowa - jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline.

• Organizacja wydarzeń i eventów czytelniczych dla dzieci i ich rodziców online.

Wszystkie szkolenia (17 godzin i 37 min) będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych od 1 stycznia do 31 lipca 2022 roku.

Wkrótce dostępna będzie także wersja szkoleń z napisami.

Szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała Oleśnicka Biblioteka z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2021". Kwota dofinansowania 15.000 zł