Strona główna/Aktualności/Akcja wakacyjny Paszport Czytelniczy!

Akcja wakacyjny Paszport Czytelniczy!

1 Lipca 2021

Zapraszamy do udziału w wakacyjnej akcji czytelniczej. Odbierz w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" paszport i wypełnij go, podróżując po literackim świecie!

Projekt adresowany dla czytelników biblioteki w wieku od 5 do 12 lat i trwa od 1 lipca 2021 r. do 1 września 2021 r.

Każdy uczestnik otrzymuje papierowy "paszport", który może wypełniać, samodzielnie pracując z książką: narysować jej głównego bohatera, wpisać ulubiony cytat, zaznaczyć na mapie, z której części świata pochodzi autor, oraz zapisać najmilsze chwile wakacji.

Podczas wakacyjnej wizyty w bibliotece czytelnik otrzymuje stempelek do paszportu. Będziemy rekomendować uczestnikom zabawy książki o tematyce podróżniczej, przyrodniczej, geograficznej, ale każda wypożyczona  książka liczy się w zabawie.

Po zapełnieniu paszportu czytelniczego stempelkami uczestnik otrzymuje dyplom i upominek.

Sam paszport będzie rodzajem czytelniczego pamiętnika, który - znaleziony po latach - przywoła miłe wspomnienia.

Oficjalny plakat promujący akcję   Zdjęcie promujące akcję