Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/30 kwietnia urodziny obchodzi Sven Nordqvist!

30 kwietnia urodziny obchodzi Sven Nordqvist!

30 Kwietnia 2021

30 kwietnia 75 urodziny obchodzi Sven Nordqvist - szwedzki pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Urodzony w Helsinborg Sven Nordqvist, jeden z 18 członków Szwedzkiej Akademii Książek dla Dzieci, z wykształcenia jest... architektem.

Zdobył wiele nagród literackich, w tym Nagrodę Augusta (nagroda literacka przyznawana przez Szwedzkie Stowarzyszenie Wydawców) za Najlepszą Książkę Roku w kategorii Książka dla Dzieci. Sven Nordqvist znany z serii książek o Pettsonie i Findusie a także ilustracji do książek z serii o Mamie Mu i Panu Wronie, jest jednym z najlepiej sprzedających się autorów dla dzieci w Niemczech. Również w krajach skandynawskich jego książki i audiobooki biją rekordy popularności, a zapotrzebowanie na kolejne wydania rośnie. Siedem książek Svena Nordqvista zostało przetłumaczonych na 15 języków.

Przygody mieszkającego na wsi starszego pana i jego ciekawskiego kota podbiły również serca młodych czytelników Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" oraz ich rodziców.

Okładki książek napisanych lub zilustrowanych przez Svena Nordqvista

Sven Nordqvist, który jeszcze do niedawna mieszkał z rodziną w domu na wsi, z drewutnią, kurnikiem i wszystkimi elementami znanymi z jego książek na własnym podwórku, przedstawia świat, w którym każda historia ma szczęśliwe zakończenie. Czytelnicy znajdą w jego książkach mnóstwo humoru i mądrości oraz wiele wspaniale i szczegółowo ilustrowanych przygód oraz niespodzianek.

#czytamy

do góry