Fundusze Europejskie

Kalendarium

terminarz dnia 27.10.2021

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie online dla bibliotekarzy!

Miejsce: Szkolenie online
Kategoria: Biblioteka
Data: 2021-10-27
Godzina: 9:00
Biblioteka / 2021-10-27

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenie online dla bibliotekarzy w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece”.

Temat szkolenia: Organizacja wydarzeń i eventów czytelniczych dla dzieci i ich rodziców online.

Informacja o szkoleniu:

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak przyciągnąć nie-czytelników do biblioteki, tworząc ciekawą, twórcza przestrzeń dla społeczności lokalnej. Zastanowimy się wspólnie czego potrzebują mieszkańcy twojej okolicy, jakiej oferty im brakuje. Dowiecie się jak wyjść do ludzi z ofertą zajęć, warsztatów, spotkań.Poznacie przepisy jak zorganizować wydarzenie w swojej bibliotece krok po kroku.

Prowadzący: Anita Nogal

Pedagog kreatywności, trener twórczości, założycielka i do lipca 2019 właścicielka kluboksięgarni dziecięcej Baja Book w Otwocku. W Baja Book realizowała misję promocji czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Przy tym promowała wartościową literaturę oraz organizowała wiele wydarzeń, warsztatów, spotkań. Stworzyła pierwszy w Polsce escape room dla dzieci w księgarni. Przeprowadziła trzy projekty skierowane do dzieci w ramach programu Partnerstwo dla książki, z pięciu przyznanych księgarni przez MKiDN. Trzykrotnie organizowała Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci w Otwocku. Prowadziła baja-vloga o książkach dla dzieci. Obecnie koordynatorka w Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, (organizatora Nocy Bibliotek) gdzie realizuje wraz z wydawnictwem Egmont projekt Czytam sobie I klasa, promujący czytelnictwo w klasach pierwszych szkoły podstawowej. Jak nie czyta z dziećmi, czyta dla siebie i jeździ na rowerze.

Data szkolenia: 27.10.2021 r.

Godzina: 9:00 - 14:00

Uczestnictwo w szkoleniu proszę potwierdzić w formularzu google do dnia 26.10.2021 r. pod adresem: https://forms.gle/SyQ6JJuZKbbk551y5

Wszystkich uczestników szkolenia proszę o wypełnienie ankiety diagnozującej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-WmhceoK1SE5rhrMzid3eFUpMgO31FOo_LlDmIBUALhA65Q/viewform

Link do pokoju szkoleń otrzymają Państwo po zarejestrowaniu na podany adres w formularzu zgłoszeniowym.

Szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała Oleśnicka Biblioteka z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2021"

do góry