Fundusze Europejskie

Kalendarium

terminarz dnia 28.09.2021

Szkolenie "Biblioteka hybrydowa - jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline"

Miejsce: Szkolenie online
Kategoria: Biblioteka
Data: 2021-09-28
Godzina: 09:00
Biblioteka / 2021-09-28

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. M. Reja zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenia online dla bibliotekarzy w ramach projektu „Dzień dobry, witamy w bibliotece”.

Temat szkolenia: Biblioteka hybrydowa - jak organizować działania animacyjne łącząc rzeczywistość online i offline.

Informacja o szkoleniu:

Biblioteka hybrydowa działa dwukierunkowo, w dwóch światach - online i tym rzeczywistym. Biblioteki miały i cały czas mają produkt - książkę/płytę/grę/film, który jest namacalny, realny. Na szkoleniu uczymy jak oba światy online i offline mogą się przenikać i dzięki temu następuje rozszerzenie usług biblioteki oraz podniesienie jej atrakcyjności dla czytelników i użytkowników.

Prowadzący: Marcin Skrabka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UWr oraz studiów w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ. Stypendysta MKiDN w zakresie zarządzania kulturą i wspierania rozwoju kadr kultury. Członek stowarzyszenia EURead (Stiftung Lesen).
Całe życie zawodowe związany z książkami, edukacją kulturalną oraz nowymi technologiami. Przez wiele lat pracował jako wydawca w Wolters Kluwer Polska. Założyciel i współtwórca (w latach 2012- 2014) wydawnictwa Książkowe Klimaty i portalu czeskieklimaty.pl. Wierzy w siłę literatury i bibliotek. Badacz zjawisk kulturowych, zwłaszcza w zakresie edukacji kulturowej, budowania nowoczesnej oferty instytucji kultury oraz wykorzystania big data w zarządzaniu kulturą. Twórca koncepcji programowych i programów nauczania dla m. in. Instytutu Studiów Klasycznych i Orientalnych UWr., Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa czy też Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy „SKiBA”. Ma na swoim koncie projekty (service design) bibliotek zarówno cyfrowych jak i tradycyjnych - m.in. dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz MBP Wrocław (Centrum Innowacji Przejście).

Data szkolenia: 28.09.2021 r.

Godzina: 9:00 - 14:00

Uczestnictwo w szkoleniu proszę potwierdzić w formularzu google do dnia 27.09.2021 r. pod adresem: https://forms.gle/ngKFt1Wi6b1V4UfJ6

Wszystkich uczestników szkolenia prosimy o wypełnienie ankiety diagnozującej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdPoBHDpVrrlCeLDB5RsWKs8PZdCifL596VS9lqnPzttAAv3A/viewform

Przed szkoleniem otrzymają Państwo link do spotkania na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

Szkolenia dla bibliotekarzy zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu jakie otrzymała Oleśnicka Biblioteka z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Partnerstwo dla książki 2021"

do góry